فایلینه بزرگترین فروشگاه محصولات دانلودی ----- خرید مطمئن و ایمن با فایلینه- - کرونا را شکست می دهیم (فایلینه بستر آموزش آنلاین)

دانلود نقشه دم (DEM) کشور به تفکیک استان با دقت ۳۰ متر

        مدل رقومی ارتفاعی یا Digital Elevation Model (DEM)، در واقع یک رستری در GIS می باشند؛ که هر سلول  دارای مقدار (Value) Z یا ارتفاع می باشد. بنابراین داده های DEM، شامل ارتفاع در ناحیه بخصوص و در یک شبکه منظم  بر روی سطح برهنه زمین. هرچه این شبکه دارای سلول های کوچکتری باشد، DEM ایجاد شده جزئیات بیشتری از پستی و بلندی های سطح زمبن را مشخص می کند. منابع زیادی برای تولید یک DEM وجود دارد. یکی از این منابع تصاویر ماهواره ای می باشند. DEM هایی که از این تصاویر استخراج می گردند، بسته به نوع تصاویر قدرت تفکیک (resolution) متفاوتی دارند. دقت نقشه های رقومی ارتفاعی ارائه شده ۳۰ متر است.  DEM ها می توانند به دو صورت رستر یا وکتور (TIN) نمایش داده شوند. به منظور سهولت کاربران گروه متخصص فایلینه با موزاییک بلوک های استخراج شده از ماهواره، نقشه های دم (DEM) در محدوده استانی تهیه و در اختیار کاربران قرار داده شده است.

 

دم با قدرت تفکیک بالا(با کیفیت: ۳۰ متر) به تفکیک استان

 

        به منظور مشخص کردن دقت نقشه مدل رقومی ارتفاعی(DEM) ابتدا بر روی لایه مورد نظر کلیک راست کنید و سپس با انتخاب گزینه properties پنجره properties layer باز  می شود و با انتخاب سربرگ source در قسمت pixel size دقت مربوط به نقشه مشخص شده است. اگر عدد مربوط به  Cell Size را در ۳۶۰۰ ضرب کنید و سپس در ۳۰ ضرب کنید اندازه تقربی اندازه سلول به متر را به ما می دهد برای مثال در لایه رقومی بسته مورد نظر از عدد ۰/۰۰۰۲۷ را در ۳۶۰۰ ضرب و سپس در عدد ۳۰ ضرب شود که در نهایت عدد ۳۰ بدست می آید که تفکیک مکانی لایه رقومی به متر را نشان می دهد. در شکل های زیر دقت مکانی مربوط به لایه های دم استانی نمایش داده شده است.

 

 

 

به منظور دسترسی به نقشه دم (DEM)  بر روی استان مورد نظر خود کلیک کنید.

 

تهران

فارس

کرمان

اصفهان

سیستان و بلوچستان

خراسان جنوبی

خراسان رضوی

سمنان

یزد

هرمزگان و جزایر

خوزستان

آذربایجان شرقی

آذربایجان غربی

کردستان

مرکزی

خراسان شمالی

لرستان

کرمانشاه

مازندران

بوشهر

همدان

گلستان

ایلام

زنجان

اردبیل

چهارمحال و بختیاری

قزوین

کهگیلویه و بویراحمد

گیلان

قم

البرز

 

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

توسط
تومان